Doğal Antidepresan Kivi Mucizesi: Bir Haftada Farkı Görün!

Tarihi deneyin araştırılması, DSÖ’nün tavsiye ettiği günlük C vitamini miktarlarını zorluyor
Bilim adamları, D vitamini takviyesi alındığında böbrek fonksiyonlarının iyileşmediğini iddia ediyorKivi, bireyin zihinsel sağlığını iyileştirdiği bilinen bir vitamin olan yüksek düzeyde C vitamini içerir .Araştırmaya göre kivi, bireyin zihinsel sağlığını iyileştirmede C vitamini takviyelerinden daha etkili.
Yeni Zelanda’daki Otago Üniversitesi’nden bir araştırma ekibi, sekiz haftalık bir diyet müdahalesine katılan, C vitamini düşük olan 155 yetişkinin sağlık sonuçlarını analiz etti.

Çalışma sırasında katılımcılar üç gruba ayrıldı ve ya C vitamini takviyesi, plasebo aldı ya da günde iki kivi yediler.Her katılımcı aynı zamanda ruh hallerini, uyku kalitelerini ve fiziksel aktivitelerini kendi kendilerine bildirmek için sanal bir anketi doldurdu .
Araştırmacılar, kivi grubundaki katılımcıların dört gün gibi kısa bir sürede ruh hallerinde bir iyileşme gördüklerini buldu.
Kalsiyum ve potasyum açısından zengin meyve ve sebzeleri tüketmek böbrek taşlarının tekrarını önleyebilir.
Araştırmalar yüksek meyve tüketiminin depresyonu azalttığını gösteriyor
Parlak renkli meyve ve sebzeler kadınların hastalıklardan korunmasına ve daha uzun yaşamasına
Bu arada, çalışma, C vitamini takviyesi alanların ruh hallerinde 12. güne kadar bir iyileşme yaşamadıklarını bildirdi.
Kıdemli yazar Dr. Ben Fletcher şunları söyledi: “Bu, yediğimiz şeylerin nasıl hissettiğimiz üzerinde nispeten hızlı bir etkiye sahip olabileceğini görmemize yardımcı oluyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x